• Sekcja Mielec

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Karate Kyokushin

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Sukces młodych karateków z Mielca

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • 1
 • 2
 • 3

Obóz Karate - Rytro 2014

 

 

W dniach 20-25 lipca 2014r. odbył się IV Obóz Sportowy Karate Shinkyokushinkai
w Rytrze w Domu Wypoczynkowym RELAKS. W obozie brali udział karatecy z klubów: Krosna, Krakowa, Kolbuszowej, Pustkowa, Dębicy, Mielca, Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa. Oprócz programu szkoleniowego dotyczącego karate, uczestnicy obozu mieli przyjemność
skorzystać z parku linowego znajdującego się w Rytrze. Pobyt w parku linowym dostarczył sporo wrażeń, a skok z najwyższej tego typu atrakcji w Polsce - z wahadła „Big Swing” - był dla wielu niezapomnianym przeżyciem. Uczestnicy w trakcie trwania obozu korzystali
z basenu znajdującego się w hotelu Perła Południa, ćwiczyli na nowo oddanej hali sportowej w Rytrze oraz na salce treningowej z tatami i lustrami na ścianie znajdującej się w DW Relaks. Treningi odbywały się również w terenie, gdzie także organizowano piesze wycieczki.

Punktem kulminacyjnym obozu był egzamin na stopnie mistrzowskie Dan i egzamin na stopnie szkoleniowe Kyu. Dziesięć osób brało udział w egzaminie na stopnie mistrzowskie.

Na egzamin wchodziła część teoretyczna, test tamashiwari (łamanie desek), częśtechniczna (kihon, renraku, ido-geiko), ćwiczenia formalne (Kata), część sprawnościowo -siłowa oraz test walki (kumite). Cały egzamin trwał ponad 5 godzin i każdy zdający musiał wykazać się starannym przygotowaniem kondycyjnym, wytrzymałościowym, nienaganną techniką oraz wolą walki. Egzamin przeprowadził Branch Chief WKO shihan Wiesław Gwizd 5 Dan. Dzień ten pozostawi egzaminowanym niezapomniane wrażenia, ale przede wszystkim przyniesie ogromną satysfakcję z uzyskania kolejnego stopnia wtajemniczenia.

 

1 Dan (czarny pas z jednym złotym pagonem) zaliczyli:
Piotr Frączek (Krosno), Paweł Kafel (Krosno), Filip Szeller (Krosno), Halina Małopolska (Tarnów), Sebastian Dychtoń (Tarnów), Jerzy Mikos (Tarnów).

2 Dan zaliczył Krzysztof Kolbusz z Tarnowa.

3 Dan zaliczyli:

Mariusz Madeja (prowadzący klub w Pustkowie i Dębicy),

Tomasz Moździerz z Tarnowa prowadzący klub w Gromniku.

Oraz trener naszego Klubu Sensei Jemioło Roman

Wszystkim serdecznie gratulujemy OSU !!