• Sekcja Mielec

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Karate Kyokushin

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Sukces młodych karateków z Mielca

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • 1
 • 2
 • 3

Srebrni karatecy

Klaudia Hul i Marcin Jemioło z sekcji karate kyokushin w Woli Mieleckiej zostali srebrnymi medalistami VI Pucharu Polski Młodzików i Juniorów Młodszych, który odbył się w Krośnie 28 listopada. W zawodach startowało 212 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Dla Klaudii, uczennicy Gimnazjum w Woli Mieleckiej, która jako młodziczka po raz pierwszy wzięła udział w zawodach tak dużej rangi, drugie miejsce w konkurencji kumite, w kategorii wagowej plus 50 kg.

- to spore osiągnięcie. Z kolei Marcin, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w gronie juniorów młodszych także w kumite w kategorii do 60 kg, powtórzył wynik sprzed roku. Marcin umocnił swoją wysoką pozycję w rankingu najlepszych zawodników w Polsce. - Śmiało mogę powiedzieć, że znajduje w gronie trzech najlepszych karateków w swojej kategorii wagowej i wiekowej - mówi sensej (mistrz, nauczyciel) Roman Jemioło, posiadacz czarnego pasa (pierwsze dan), prezes kolbuszowskiego Klubu Karate Kyokushin.

- Sekcja karate w Woli Mieleckiej to filia kolbuszowskiego klubu. W Kolbuszowej działamy od 16 lat. Filię na Woli Mieleckiej utworzyliśmy przed ośmiu laty, po to, by dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości, np. z Podleszan, gdzie mieszkam, nie wozić specjalnie na treningi do Kolbuszowej. W poprzednich latach na Woli trenowało około 20 osób, w tej chwili jest to 12 zawodników.