• Sekcja Mielec

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Karate Kyokushin

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Sukces młodych karateków z Mielca

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • 1
 • 2
 • 3

Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej Turniej Karate Kyokushin 2023

 

W dniu 4 listopada 2023 roku w hali sportowej przy ZSLiT w Wojniczu odbył się Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej Turniej Karate Kyokushin. Wojnicki Klub Sportowy „Kyokushin” Karate.Współorganizatorami wydarzenia byli Tarnowski Klub Sportowy „Kyokushin” Karate oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Witold Kozłowski i Starosta Powiatu Tarnowskiego – Pan Roman Łucarz. W zawodach wzięło udział 200 zawodników z 16 reprezentujących kluby z całej Polski. Zawodnicy startowali w konkurencji kumite (walka) z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

Mielecki klub reprezentowało 6 zawodników w składzie: Anita Juwa, Magdalena Ciężak, Jagoda Kobos, Zuzanna Stachowicz, Alan Rzegocki, Marta Wrzesień. Wszyscy zawodnicy z Mielca  zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wywalczyli łącznie 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

Klasyfikacja medalowa zawodników z Mieleckiego Klubu:

1 miejsce – Jagoda Kobos

2 miejsce – Marta Wrzesień, Zuzanna Stachowicz

3 miejsce – Alan Rzegocki, Anita Juwa

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, dlatego wynik mieleckich karateków cieszy jeszcze bardziej. Następny sprawdzian zawodników Mieleckiego Klubu czeka już za tydzień w Łańcucie na Ogólnopolskim Turnieju „Łańcut Open”. Serdecznie gratulujemy każdemu zawodnikowi i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.