• Sekcja Mielec

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Karate Kyokushin

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Sukces młodych karateków z Mielca

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • 1
 • 2
 • 3

Puchar Podkarpacia Dzieci i Młodzieży Leżajsk 2023

W dniu 14 października 2023 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Organizatorem imprezy było Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku. Współorganizatorzy wydarzenia to Podkarpacki Okręgowy Związek Karate oraz Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku. Patronat Honorowy nad imprezą objął burmistrz Miasta Leżajsk. Patronat Medialny objęli Portal internetowy Nowiny 24, Polskie Radio Rzeszów S.A., Telewizja Polska S.A. Oddział Terenowy w Rzeszowie. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił shihan Dariusz Walas. W zawodach wzięło udział 182 zawodników z 17 reprezentujących klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe wg przepisów Polskiego Związku Karate.

Mielecki klub reprezentowało 12 zawodników w składzie: Anita Juwa, Nina Kawiorska, Kamila Kawiorska, Magdalena Ciężak, Jagoda Kobos, Alicja Rusin, Zuzanna Stawarczyk, Zuzanna Stachowicz, Alan Rzegocki, Mieszko Zaremba, Damian Galas, Mateusz Tylec. Wszyscy zawodnicy z Mielca  zaprezentowali się z dobrej strony przywożąc ze sobą 7 medali: 2 złota i 5 brązów.

Najlepszymi zawodniczkami w kata w swojej kategorii wiekowej zostały Alicja Rusin i Kamila Kawiorska. Pozostałe laury przypadły w ręce Jagodzie Kobos, Anicie Juwie, Zuzannie Stawarczyk, Magdalenie Ciężak i Mieszkowi Zaremba, którzy w konkurencji kumite stanęli na 3 miejscu podium.

Były to pierwsze zawody w tym roku szkolnym klubu z Mielca i już za dwa tygodnie w Głogowie Małopolskim mają kolejny sprawdzian. Serdecznie gratulujemy każdemu zawodnikowi i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.