• Sekcja Mielec

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Karate Kyokushin

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Sukces młodych karateków z Mielca

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • 1
 • 2
 • 3

XXV Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dębica 2023

W dniu 25 marca 2023 roku w hali sportowej MOSiR w Dębicy odbyły się XXV Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Kyokushin Karate organizowane przez Dębicki Klub Karate i Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. W zawodach uczestniczyło 271 zawodników z klubów zrzeszonych w podkarpackim okręgowym związku. Patronat honorowy imprezy objął Pan Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił sensei Andrzej Kruk 4 dan. Zmagania sportowców odbywały się w dwóch konkurencjach: kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

            Mielecki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników w składzie: Magdalena Ciężak, Damian Galas, Kamila Kawiorska, Nina Kawiorska, Jagoda Kobos, Dawid Paterak, Alicja Rusin, Alan Rzegocki, Zofia Sadłoń, Zuzanna Stachowicz, Zuzanna Stawarczyk, Mateusz Tylec, Arkadiusz Wais. Mieleccy karatecy na mistrzostwach wywalczyli 11 medali: 3 złote, 2 srebrne i 6 brązowych.

Klasyfikacja medalowa zawodników z Mieleckiego Klubu Kyokushin Karate:

Konkurencja Kata:

1 miejsce – Kamila Kawiorska, Alicja Rusin

3 miejsce – Zuzanna Stawarczyk, Arkadiusz Wais

Konkurencja Kumite:

1 miejsce – Arkadiusz Wais

2 miejsce – Damian Galas, Mateusz Tylec

3 miejsce – Jagoda Kobos, Zofia Sadłoń, Zuzanna Stachowicz, Dawid Paterak

Był to drugi start w tym roku zawodników z Mielca, następne wyzwanie już za tydzień w Rzeszowie na Podkarpackiej Lidze Shinkyokushinkai.