• Sekcja Mielec

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Karate Kyokushin

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Sukces młodych karateków z Mielca

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • 1
 • 2
 • 3

Charytatywny Turniej Karate „Głogów Open”

 

W dniu 22 października 2022 roku w Hali Sportowej w Głogowie Małopolskim odbył się Charytatywny Turniej Karate „Głogów Open” w którym wystartowało 138 zawodników z 12 klubów z całej Polski. Organizatorem tych zawodów był Klub Kyokushin Karate Garyu z Głogowa Małopolskiego. Patronat honorowy imprezy objął Burmistrz Miasta Głogowa Małopolskiego Pan Paweł Baja. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił sensei Roman Jemioło 4 dan. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na pomoc Marcelowi Mendrali, którego rodzice zbierają fundusze na kosztowną rekonstrukcję kanału słuchowego, oraz Marcinowi Grzance chłopcu który urodził się z nieuleczalną chorobą tzw. zespołem Kociego Krzyku co wymaga permanentnej i kosztownej pomocy specjalistów.

Mielecki Klub Kyokushin Karate wystawił 6 osobową reprezentację w składzie następującym: Jagoda Kobos, Alicja Rusin, Alan Rzegocki, Mieszko Zaremba. Dawid Paterak, Mateusz Tylec. Mieleccy karatecy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony stając na podium aż 7 razy.

Klasyfikacja medalowa zawodników z Mielca:

Konkurencja Kata:

1 miejsce – Alicja Rusin

3 miejsce – Jagoda Kobos

Konkurencja Kumite:

1 miejsce – Jagoda Kobos, Dawid Paterak, Mateusz Tylec

2 miejsce – Alan Rzegocki, Mieszko Zaremba

            Był to kolejny start zawodników z Mieleckiego Klubu Kyokushin Karate, który można zaliczyć do tych udanych.