• Sekcja Mielec

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Karate Kyokushin

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • Sukces młodych karateków z Mielca

  Mielecki Klub Kyokushin Karate
 • 1
 • 2
 • 3

XVIII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży Jasło

W dniu 9 kwietnia 2016 odbyły się XVIII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Jaśle.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Jasielski Klub Kyokushin Karate. Współorganizatorami był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Miasto Jasło, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. Rozegrane zostały w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Roman Woźniak, a sędzią technicznym shihan Ryszard Kiper.

Po raz pierwszy wykorzystano elektroniczny system rejestracji i losowania zawodników, nad którym nadzór sprawował sensei Krzysztof Jakubowicz. Uroczystego otwarcia dokonała Wiceburmistrz Miasta Jasła pani Elwira Musiałowicz-Czech.

Do Mistrzostw zostało zgłoszonych 310 zawodników reprezentujących 17 klubów z Podkarpacia. Zawodnicy rywalizowali w 46 kategoriach z podziałem na kata, kumite w grupach wagowych i wiekowych od dzieci młodszych do juniorów.

Mielecki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 8 zawodników: Alicja Bujak, Igor Arciszewski, Tymoteusz Tokarz, Oskar Majewski, Jakub Tomczyk, Wiktoria Duszkiewicz, Eryk Rolek, Konrad Bzduch. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności w kategoriach kata i kumite, zdobywając dzięki temu 5 medali. Alicja Bujak zdobyła srebrny medal w kata oraz brązowy w kumite. Igor Arciszewski w kata zdobył brąz. Jakub Tomczyk srebro w kumite, a mistrzem podkarpacia w kata został Oskar Majewski wygrywając swoją konkurencję.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. OSU!