• 1
  • 2
  • 3

Międzywojewódzkie Zawody Karate Dębica 2019

W dniu 11 maja 2019r. w Sali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy zostały zorganizowane Międzywojewódzkie Zawody Karate. Odbyły się one w ramach Ligi Karate Shinkyokushin. Organizatorem zawodów był Bushi Klub Karate Shinkyokushin  z Dębicy prowadzony przez sensei Mariusza Madeja, funkcję sędziego głównego zawodów pełnił sensei Wojciech Świstak. W zawodach wzięło udział 112 zawodników reprezentujących 11 klubów karate: BKKK Brzozów, KKS BUSHI Dębica, Pustków, Czarna, MKKG Gromnik, KKKK Kolbuszowa, KS BUDO Krosno,  MKKK Mielec, RKSW SYSTEM Rzeszów, KS Sokołów Małopolski, TKS Tarnów, KSKK SEIKEN Tarnów, WKS Wojnicz. Dziewczęta i chłopcy startowali w formule kata, kumite i kumite plus z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

Nasz klub reprezentowało 13 zawodników w następującym składzie: Maksymilian Herchel, Adam Jasiński, Kamil Jurasz, Hanna Maroń, Antoni Potoczny, Adrian Rzeszutek, Adrian Sieczka, Krystian Sieczka, Natalia Skrzyniarz, Mateusz Tylec, Arkadiusz Wais, Gabriela Wolak, Mieszko Zaręba.

Reasumując mielecki klub zdobył 6 medali. W kategorii kata srebro zdobyła Hanna Maroń, a brąz Natalia Skrzyniarz. W konkurencji kumite pierwsze miejsce zdobyła Natalia Skrzyniarzm, natomiast brązowe medale otrzymali Mateusz Tylec, Maksymilian Herchel, oraz Arkadiusz Wais. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za występy, osu.